From the Blog

Jak wybierać nocleg w Krakowie

Obecnie podróże częściej kojarzą się nie tylko z turystyką, ale też ze sferą zawodową. Bez znaczenia jednak, jaki jest motyw skłaniający nas do wizyt w obcym mieście. W każdym przypadku placówka ma oferować zarówno nocleg, jak i dodatkowe ułatwienia. Kraków jest bez dwóch zdań miastem, które posiada bogatą listę wartych zobaczenia zabytków. Co jednak z kwestią transportu? Niestety, ciężko Kraków określić jako przyjazny kierowcom. Ciągłe objazdy powodują, że jazda do serca Krakowa może być niewspółmiernie długotrwałe w odniesieniu do odległości w kilometrach. Ratunek mogą w takiej sytuacji stanowić pensjonaty położone w części centralnej miasta.
Więcej o Rynku Podgórskim przeczytasz w naszym serwisie
 Da to możliwość nie tylko zyskać na czasie, ale też zagwarantuje komfortową bazę wypadową. W większości za pobyt w hotelu leżącym blisko rynku trzeba uiścić większą opłatę. Warto jednak mieć na uwadze, że czas to „towar” prawdziwie reglamentowany. Ponad to nocując w centrum wszędzie możemy dojść spacerem. To zarazem pozytywne dla naszego zdrowia, jak i dla finansów – mniej przeznaczymy na paliwo czy komunikację miejską. Zasadniczym argumentem przemawiającym na korzyść położenia hotelu w śródmieściu jest to, że ceny noclegu nie muszą być ogromnie wysokie. Wybierając tańszy wariant powinniśmy być przygotowani na gorszy poziom pokojów, często grupowych. Walorem jest jednak połączenie niewysokich cen oraz bliskość krakowskiego centrum.
Szczególnie polecamy Hotel Amadeus

taki hotel polecamy
Do Krakowa jakiegokolwiek roku przybywa kolosalna liczba turystów, jacy jak wiadomo muszą gdzieś nocować wskutek tego też korzystna jest tak kolosalna liczba noclegów w tym mieście praktycznie pod różnorodnymi postaciami bo są w stanie to być również elitarne hotele jak oraz noclegi w mieszkaniach lub także domach studenta. Wszystko tak naprawdę zależy od zasobności portfela. Nie zmienia to niemniej jednak faktu, iż liczba tego typu miejsc powinna być o wiele pokaźniejsza aniżeli aktualnie, ponieważ jakby na to nie patrzeć takie jest naturalnie zapotrzebowanie na rynku pracy. Nie zmienia to jednakże faktu, że w Krakowie hotele powstają na masową skalę szczególnie w punktach oddalonych od centrum, jednakże w tym przypadku zastanawiające jest tak w zasadzie na ile te naturalnie hotele będą nasycać się zainteresowaniem turystów skoro tak w gruncie rzeczy będą w ważki sposób oddalone od centrum gdzie każdy turysta chce przebywać. W następstwie tego także na masową skalę poszukuje się obszarów w centrum miasta gdzie można byłoby otworzyć hotel. Jest to ciężkie ale nie niemożliwe, niemniej jednak osoby zaciekawione budową hotelu w takim miejscem powinny sobie zdawać sprawę jaką ceną zapłacą za taką nieruchomość gruntową a będzie ona z pewnością wybitnie wysoka. Wyposażenie krajowskich hoteli nie różni się niczym od oprzyrządowania hoteli znajdujących się w innych aglomeracjach. Wszystko zależy od tego, na jaki hotel się zdecydujemy, o jakim standardzie on będzie, w jakim miejscu będzie położony.